Jak zaaranżować niewielką łazienkę?

2019-05-22
Aranżacja niewielkiej łazienki wymaga nie lada pomysłu i zmysłu artystycznego, który pomoże rozwiązać problemy pojawiające się na małych przestrzeniach. Nie mogąc pochwalić się dużymi rozmiarami łazienki warto powiększyć ją dzięki kilku designerskim trikom. Co zrobić, by nasza łazienka wydawała się większa niż jest w rzeczywistości? 

Na rozmiar łazienki narzeka wielu z nas. Przeważnie jest ona za mała i nie jesteśmy w stanie urządzić jej tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jasne kolory – ceramika limone

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki użyciu przewagi jasnych płytek ceramicznych jesteśmy w stanie oszukać oko i uzyskać ładną przestronną przestrzeń.
Płytki ceramiczne limone z kolekcji Noa to idealne rozwiązanie. Biel optycznie powiększy przestrzeń i da wrażenie, że pomieszczenie jest pełne światła, czyste i eleganckie. 

Idealnie również sprawdzają się inne kolorystycznie akcenty. Ceramika limone w kolekcji Glamour to złamana biel z elementami czerni - więcej - https://www.banyo.pl/pl/producers/ceramica-limone-1396532312.html. Nowocześnie i elegancko. Do tego bardzo kobieco i intymnie. 

Biel ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Nie wychodzi z mody. Łatwo również uzyskać inną aranżacje łazienki zmieniając wyłącznie dodatki. Białe dodatki sprawią, że łazienka będzie czysta, elegancka i subtelna. Czerwone ręczniki, czy pojemniki na kosmetyki dodadzą łazience pazura. Fiolet wprowadzi tajemniczość. 

Oświetlenie to podstawa

Mała łazienka musi mieć dużo światła. Najlepiej by było ono punktowe i miało kilka źródeł. Oświetlenie górne, do tego kinkiety nad lustrem, a może nawet podświetlana półka. Takie rozproszone światło nada pomieszczeniu klimat. W momencie, gdy zajdzie potrzeba można użyć jednocześnie kilku źródeł światła i uzyskać bardzo jasne pomieszczenie. W innych momentach można światło zredukować i uzyskać nastrojowy półmrok. 

Jasne kolory i dobre światło to podstawa eleganckiej i przytulnej łazienki, w której z przyjemnością odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy.