Wykończenie łazienki - porady dla każdego

2018-09-15
Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu, dlatego jej wykończenie i urządzenie jest dla każdego dużym wyzwaniem. Dobrze przemyślana i zaplanowana, poza wygodą i bezpieczeństwem, zapewni najlepszy wypoczynek po trudach dnia, a równocześnie dostarczy miłych dla oka wrażeń estetycznych.

Wykończenie łazienki

Wykończenie łazienki wymaga dobrego planu oraz doboru odpowiednich materiałów i elementów wyposażenia. Najczęściej wykańcza się ją płytkami ceramicznymi, choć są też inne rozwiązania, chociażby łazienki w drewnie. Aby dobrać odpowiednie płytki, warto przyjrzeć się licznym ofertom na rynku. Jednak chociaż wybór jest ogromny, to coraz większym zainteresowaniem cieszą się płytki hiszpańskie. Dlaczego właśnie te?
Płytki hiszpańskie zdobyły dużą popularność przede wszystkim ze względu na wysoką jakość oraz ciekawe wzornictwo. Przy zakupie płytek warto sprawdzać ich parametry techniczne, takie jak trwałość, nasiąkliwość, odporność na ścieranie czy właściwości antypoślizgowe, które w łazience są szczególnie ważne. Jeżeli płytki nie posiadają stosownych oznaczeń dotyczących parametrów technicznych, lepiej z nich zrezygnować.

Besco wanny, umywalki, brodziki czyli ceramika łazienkowa

Kolejny krok w kierunku wykończenia łazienki to wyposażenie jej w zgrabnie skomponowany zestaw ceramiki: wanna, umywalka, miska WC, kabina prysznicowa czy bidet.
Besco to polski producent komfortowej, wysokiej jakości ceramiki łazienkowej przykład znajdziesz tutaj, wykorzystujący najnowsze technologie. Besco wanny na przykład mają odpowiednio wyprofilowane kształty, które zapewniają największą wygodę podczas kąpieli. Wyposażone są również w bezpieczne siedziska i uchwyty dla osób z ograniczeniami ruchowymi. W ofercie wanien Besco są nawet modele z odpływem na środku, pozwalające na kąpiel we dwoje.