Płytki ceramiczne - dlaczego warto się na nie zdecydować?

2018-08-01
Płytki ceramiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, głównie z tego względu, że jest to dość trwały i niedrogi materiał, który można wykorzystać na podłogę, jak i na ściany. Wykorzystuje się je zazwyczaj w kuchni oraz w łazience są dostępne w wielu wzorach i kolorach.

Designerskie płytki oktagonalne

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są płytki oktagonalne, czyli kafelki w kształcie ośmiokątów. Można z nich ułożyć bardzo ciekawe, niepowtarzalne wzory, dlatego architekci wnętrz bardzo często wykorzystują je w swoich projektach. Na rynku jest bardzo duży wybór płytek oktagonalnych, można je kupić stacjonarnie oraz online, dostępne są również na aukcjach internetowych. Doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience, można położyć je na podłogę. Charakteryzuje ich bardzo duża trwałość oraz wyjątkowa estetyka. 

Zalety i wady płytek ceramicznych

Przede wszystkim płytki ceramiczne są materiałem naturalnym, tak więc nie niszczą środowiska, nie są toksyczne, są bezpieczne dla osób cierpiących na alergie. Można je układać w taki sposób, aby uzyskać jak najmniejszy odpad, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wybór płytek ceramicznych jest ogromny, można je dostać praktycznie w dowolnym kolorze czy wzorze, poza tym są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy przetrzeć je mopem, aby odzyskały pierwotny blask. Kolejna zaleta to brak problemu z dostępnością tego materiału wykończeniowego, jest ogólnodostępny, można go kupić praktycznie w każdej hurtowni czy markecie budowlanym. 

Oczywiście płytki ceramiczne nie są materiałem pozbawionym wad. Należy być ostrożnym, jeżeli chodzi o opuszczanie ciężkich przedmiotów, bo mogą pęknąć. Jedną z wad jest również to, że w razie pęknięcia trudno będzie je zastąpić nową płytką, jeżeli nie kupiliśmy kilku na zapas. Niestety niekiedy bywa taka, że dany model może być wycofany z oferty.