Elegancka umywalka łazienkowa

2018-02-28
Łazienka to jedno z najważniejszych w pomieszczeń w każdym mieszkaniu - w niej każdy z nas zaczyna i kończy dzień. Dlatego właśnie wiele osób dba o jej oryginalną aranżację. Wartym szczególnej uwagi elementem wystroju jest umywalka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mis umywalkowych - od wolnostojących, poprzez tradycyjne, aż po nowoczesne misy wpuszczone w blat. Stosunkowo nową propozycją natomiast jest umywalka nablatowa dostępna w Eksperci Łazienek

Misa nablatowa - zalety 

Nablatowe umywalki cieszą się co raz większą popularnością. Prezentują się niezwykle elegancko i gustownie. Co więcej, po ich montażu na blacie pozostaje sporo miejsca, więc bez przeszkód można ustawić na nim środki czystości lub inne bibeloty. Dzięki temu w prosty sposób można utrzymać wokół nich czystość. Nie zajmują zbyt dużo miejsca, więc nadają się zarówno do małych, jak i dużych łazienek.

Szeroki wybór modeli

W ofertach producentów widnieją przeróżne modele umywalek nablatowych. Uznaniem klientów najbardziej cieszą klasyczne misy w owalnym, prostokątnym lub kwadratowym kształcie, które świetnie wpisują się w każdy styl wystroju - od rustykalnego, aż po nowoczesny. Dla klientów ceniących nietuzinkowe rozwiązania odpowiednie będą umywalki stylizowane na starożytne misy czy gotyckie koryta. Istnieją również bardziej ekstrawaganckie modele przypominające kształtem liść, kwiat lub morską muszlę. 

Jakość umywalki

Na umywalce nie warto oszczędzać. Modele wykonane z kiepskiej jakości ceramiki często są dużo tańsze, jednak ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia; często szybko ulegają stłuczeniom, zarysowaniom lub spękaniom. Lepiej zainwestować w droższą umywalkę wysokiej jakości - wówczas będzie ona służyć długi czas. W kwestii materiału, z jakiego wykonuje się umywalki również istnieje dość szeroki wybór. Największą popularnością cieszą się misy szklane, ceramiczne, konglomeratowe i kamienne.

O czym należy pamiętać wybierając umywalkę nablatową?

Kupując umywalkę nablatową trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jej głębokość. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku stosunkowo wąskich mis; im mniejsza szerokość, tym głębokość musi być większa. W przeciwnym razie umywalka będzie niewygodna w użyciu i mało funkcjonalna.