Z jakiego materiału wybrać grzejnik?

2017-09-11

Ciepło to jeden z podstawowych aspektów, jaki wpływa na nasz komfort życia. Zapewnienie odpowiedniego ogrzewania mieszkania, to najważniejszy czynnik, który zagwarantuje nam nie tylko wygodę i komfort, ale także uchroni nas przed częstymi chorobami.

Na rynku istnieją grzejniki łazienkowe Impero, które mogą być wykonane z trzech rodzajów materiału. Są to grzejniki stalowe, żeliwne i wykonane z aluminium.

Wśród grzejników stalowych, najczęściej spotkamy konstrukcje płytowe. Są one bardzo praktyczne, ze względu na możliwość dużego zwiększenia mocy urządzenia, zachowując jednocześnie niewielkie rozmiary grzejnika. Są one jednak mało odporne na korozję.

Grzejniki żeliwne są najbardziej trwałe, wykazują bardzo dużą odporność na korozję. Z powodzeniem mogą pracować nawet i przez kilkadziesiąt lat. Długo trzymają ciepło ze względu na fakt, że potrzebują sporej ilości czasu na rozgrzanie, jak i ochłodzenie. Dlatego, grzejniki żeliwne uniemożliwiają uzyskiwania szybkich zmian temperatur.

Grzejniki aluminiowe są lekkie i zgrabne. Szybko się nagrzewają i równie szybko stygną. Bardzo dobrze współpracują z kotłami na paliwa płynne. Są o wiele bardziej wytrzymałe, niż grzejniki stalowe.

Wybór grzejnika powinna poprzedzić analiza naszego zapotrzebowania. Czy potrzebujemy szybko zmieniać temperaturę w pomieszczeniu i mieć dużą swobodę w regulowaniu ciepła, czy wolimy, jak ciepło się dłużej utrzymuje, dzięki czemu możemy robić przerwy w ogrzewaniu i czynić oszczędności.