Umywalka wisząca czy wpuszczana w blat?

2017-07-25
Umywalka łazienkowa użytkowana jest zazwyczaj kilka razy w ciągu dnia, dlatego też decydując się na jej zakup, warto wybrać model, który nie tylko będzie odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, ale również nie sprawi żadnych problemów podczas czyszczenia. Obecnie od wielu lat najpopularniejsze są umywalki ceramiczne charakteryzujące się nie tylko eleganckim wyglądem, ale również bardzo dobrymi parametrami. O ile oczywiście wybór odpowiedniego materiału na umywalkę nie jest taki trudny, ponieważ większość osób stawia na sprawdzone rozwiązania, o tyle wybór tego najlepszego modelu może sprawić wiele problemów. Jakie zatem rodzaje umywalek są obecnie dostępne w sklepach?

Umywalki wpuszczane w blat i podblatowe

Poszukując najbardziej funkcjonalnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej łazience warto zwrócić uwagę na umywalki podblatowe oraz te wpuszczane w blat. Jeśli chodzi o umywalkę wpuszczaną w blat, to mocuje się ją w blacie, z kolei umywalka podblatowa w całości znajduje się pod nim. Wokół umywalki wpuszczanej w blat pozostaje dosyć dużo miejsca, dzięki czemu można niej umieścić np. kubek ze szczotką i pastą do zębów. Inną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż pod taką umywalką znajduje się szafka, w której można schować wszystkie akcesoria i niezbędne sprzęty łazienkowe.

Umywalki wiszące

W przypadku dosyć małej powierzchni łazienki np. w bloku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie umywalki wiszącej, która montowana jest do ściany przy pomocy specjalnych śrub. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, iż jest ona dosyć łatwa w czyszczeniu, ponieważ ma dosyć niewielki rozmiar i wokół nie znajdują się żadne niepotrzebne rzeczy, które utrudniałyby czyszczenie. Zazwyczaj pomiędzy umywalką a ścianą znajduje się trochę miejsca, dzięki czemu ustawienie kilku kosmetyków nie powinno być problemem.